Wiceminister sprawiedliwości o wetach prezydenta: ubolewam, to dziwna decyzja

Pan prezydent publicznie powiedział, że jeżeli jego propozycje, jego poprawki zostaną wprowadzone do ustaw, to on je podpisze. Złamał publiczną obietnicę - stwierdził Michał Wójcik w programie "Fakty po Faktach" w TVN24. Wiceminister sprawiedliwości był pytany o prezydenckie weta do ustaw o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa.

Poranna rozmowa z wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wójcikiem w Radiu Katowice

Czy Prawo i Sprawiedliwość zamierza upolitycznić sądy? Czy mamy do czynienia z zamachem na trzecią władzę? PiS mówi wprost, że "wymiar sprawiedliwości funkcjonuje bez oczyszczenia w tym kształcie przekazywany z ojca na syna od 1944 roku".  Czy tak jest istotnie, jeśli większość sędziów pojawiła się w zawodzie po 1989 roku? O tym z wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wójcikiem rozmawiał Józef Wycisk.

 

Całość dostępna na: http://www.radio.katowice.pl/zobacz,30694,Poranna-rozmowa-z-wiceministrem-sprawiedliwosci-

 

Źródło: radio katowice

Wójcik: Nieścisłość w ustawie o SN nie jest na tyle poważna, by kwestionować ustawę

 

 

W ustawie o Sądzie Najwyższym doszło do rozbieżności w treści dwóch przepisów. Zdaniem Michała Wójcika, wiceministra sprawiedliwości, nie jest to jednak nieścisłość na tyle poważna, by mogła być podstawą do kwestionowania ustawy o SN. Wydaje mi się, że w niektórych mediach wyolbrzymiono tę sprawę – zaznaczył polityk z rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

 

 

Wójcik: Opozycja nie powstrzyma reformy sądownictwa

"Sąd Najwyższy to najważniejszy sąd w Polsce – nie da się skutecznie zreformować sądownictwa bez reformy tego sądu. To właśnie Sąd Najwyższy jest instytucją, która powinna szczególnie mocno reagować na patologie w środowisku sędziowskim – niestety od lat tego nie robi" – powiedział w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Michał Wójcik w „Aktualnościach dnia” w Radiu Maryja

Posłowie są zastraszani tylko dlatego, że podpisali się pod projektem ustawy ws. wymiaru sprawiedliwości. To jest skandaliczne i niebezpieczne; nakręcana jest spirala nienawiści – podkreślił podczas dzisiejszych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja Michał Wójcik. Wiceminister sprawiedliwości zaznaczył, że opozycja nie szuka kompromisów, natomiast obecny rząd nie wycofa się z tego, co obiecał wyborcom.

Kuriozalne pomysły PO na reformę Kodeksu karnego. Zdecydowana odpowiedź Wójcika: Takie regulacje są niezgodne z prawem

Nie może być takich regulacji, są sprzeczne z prawem - tak wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik odniósł się do propozycji PO projektu noweli Kodeksu karnego. PO proponuje odpowiedzialność karną dla osób, które będą głosowały lub kierowały projektami niszczącymi „polską wolność, demokrację”.

Michał Wójcik o reformie SN w "Faktach po Faktach" TVN 24

- Dyskusja na temat konsultacji jest dosyć śmieszna, dlatego, że każda organizacja ma prawo wypowiedzieć się w trakcie procesu legislacyjnego. Tak naprawdę każdy będzie miał prawo zająć stanowisko w tej sprawie. To jest naprawdę nadmuchany problem - powiedział Michał Wójcik. Wiceminister sprawiedliwości odpierał w "Faktach po Faktach" wątpliwości związane z reformą Sądu Najwyższego, którą chce przeprowadzić Prawo i Sprawiedliwość.

Michał Wójcik w "Tak jest" TVN 24

Dlaczego przez 27 lat nikt nie wymyślił losowego przydziału spraw? Dlaczego skoro chcemy zawłaszczyć sądy, chcemy losowo przydzielać sprawy? My szanujemy obywatela, to ma być system przejrzysty i transparentny - mówił o projekcie ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa PiS w "Tak jest" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. 

Wójcik: reformujemy wymiar sprawiedliwości, bo on szoruje po dnie

– Słyszałem wczoraj konferencje Grzegorza Schetyny i Sławomira Neumanna z Platformy Obywatelskiej, którzy stwierdzili, że każdy kto się odważy podnieść rękę na reformę Sądu Najwyższego, będzie skarżony za dokonanie próby zamachu stanu. Te słowa odczytuję jako atak na 70 proc. społeczeństwa, które źle ocenia wymiar sprawiedliwości. My reformujemy wymiar sprawiedliwości, bo on szoruje po dnie – mówił w programie „Gość poranka” wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Z Facebooka

Z Twittera

Nawigacja

Moje profile społecznościowe