Wójcik: Przebaczenie za zbrodnie niemieckie? „Tak, ale pamiętajmy, jaki jest warunek dobrej spowiedzi - zadośćuczynienie”

Nie miałem okazji widzieć tej ekspertyzy. Wiem, że będzie jutro przedstawiona, ale wnioski nie dziwią. To nie pierwsza ekspertyza, która pojawiła się w ostatnich latach, które dowodzą, że możemy domagać się reparacji. Ani w sensie prawnym, ani politycznym, ta sprawa nie została zakończona— mówił w programie „Gość Wiadomości” (TVP) Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości, odnosząc się do sprawy ekspertyzy ws. reparacji wojennych od Niemiec, jaką przygotowano w Biurze Analiz Sejmowych.

Wiceminister sprawiedliwości o wetach prezydenta: ubolewam, to dziwna decyzja

Pan prezydent publicznie powiedział, że jeżeli jego propozycje, jego poprawki zostaną wprowadzone do ustaw, to on je podpisze. Złamał publiczną obietnicę - stwierdził Michał Wójcik w programie "Fakty po Faktach" w TVN24. Wiceminister sprawiedliwości był pytany o prezydenckie weta do ustaw o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa.

Poranna rozmowa z wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wójcikiem w Radiu Katowice

Czy Prawo i Sprawiedliwość zamierza upolitycznić sądy? Czy mamy do czynienia z zamachem na trzecią władzę? PiS mówi wprost, że "wymiar sprawiedliwości funkcjonuje bez oczyszczenia w tym kształcie przekazywany z ojca na syna od 1944 roku".  Czy tak jest istotnie, jeśli większość sędziów pojawiła się w zawodzie po 1989 roku? O tym z wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wójcikiem rozmawiał Józef Wycisk.

 

Całość dostępna na: http://www.radio.katowice.pl/zobacz,30694,Poranna-rozmowa-z-wiceministrem-sprawiedliwosci-

 

Źródło: radio katowice

Wójcik: Nieścisłość w ustawie o SN nie jest na tyle poważna, by kwestionować ustawę

 

 

W ustawie o Sądzie Najwyższym doszło do rozbieżności w treści dwóch przepisów. Zdaniem Michała Wójcika, wiceministra sprawiedliwości, nie jest to jednak nieścisłość na tyle poważna, by mogła być podstawą do kwestionowania ustawy o SN. Wydaje mi się, że w niektórych mediach wyolbrzymiono tę sprawę – zaznaczył polityk z rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

 

 

Z Facebooka

Z Twittera

Nawigacja

Moje profile społecznościowe