WÓJCIK: METROPOLIA JEST POZA KONTROLĄ SPOŁECZNĄ

Co na to GZM?


Posłowie i senatorowie będą zapraszani na sesje zgromadzenia Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) – zapowiedzieli przedstawiciele metropolii.


To odpowiedź dyrektora departamentu promocji i komunikacji społecznej GZM Rafała Kurowskiego na postulat pochodzącego z regionu wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika sformułowany w jego poniedziałkowej rozmowie z Radiem Katowice.

Wiceminister Wójcik: Niemcy chcą wspólnie rozwiązać problem odbierania dzieci przez Jugendamty.

Powstaje grupa robocza polsko-niemiecka dot. problemu odbieranych dzieci. Taka propozycja padła ze strony Niemców – powiedział w niedzielę wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

 

Jak podkreślił wiceszef resortu sprawiedliwości na antenie TVP Info, podczas rozmówców z przedstawicielami niemieckiego rządu sygnalizował, że należy doprowadzić do porozumienia między krajami, żeby w takich sytuacjach chronić dobro dziecka. Powstaje grupa robocza polsko-niemiecka. Taka propozycja padła ze strony Niemców; zresztą tutaj duże zaangażowanie także ambasadora Niemiec w Polsce (Rolfa Nikela – PAP) – podkreślił Michał Wójcik.

Nie będziemy upartyjniać KRS-u

Jeżeli jest mowa o czterech posłach, dwóch senatorach, ministrze sprawiedliwości i przedstawicielu prezydenta, którzy zasiadają w KRS-ie, to widać, że politycy znajdują się w KRS-ie nie od dzisiaj. To próba wyolbrzymienia czegoś, czemu nie nadawałbym aż takiej rangi – powiedział w rozmowie z dziennikarzem TV Trwam Szymonem Kozupą o planowanej reformie KRS-u wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

W Sądzie Apelacyjnym w Krakowie działała mafia, która kradła pieniądze publiczne

 – Jeden z najważniejszych sądów w Polsce i jednocześnie miejsce gdzie pracowała zorganizowana grupa przestępcza. Tu dowiemy się jeszcze wielu ciekawych rzeczy. Symbolem tamtych czasów to Sąd Apelacyjny w Krakowie – powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, który był gościem programu "Koniec systemu" redaktor Doroty Kani.

Taśmy pokazują, że mieliśmy do czynienia z ludźmi bezwzględnymi - Michał Wójcik dla telewizji WPolsce.pl

Skandaliczna sytuacja, pewnie dużo jeszcze rzeczy dowiemy się nie tylko z ujawnionych taśm Amber Gold, ale i z zeznań ważnych osób, które będą jeszcze przesłuchiwane przed komisją śledczą. Wiele milionów złotych straconych przez zwykłych obywateli pokazuje, że ludzie związani z Amber Gold działali bez skrupułów.

Z Facebooka

Z Twittera

Nawigacja

Moje profile społecznościowe