Michał Wójcik gościem DZ i Radia Piekary

Wczorajszym Gościem Dnia DZ i Radia Piekary jest Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości. W studiu Radia Piekary powiedział Marcinowi Zasadzie o tym, kiedy przyjęta przez Sejm zostanie ustawa metropolitalna, jak wyjaśnić sprawę wypadku limuzyny premier Beaty Szydło oraz co ma przynieść zaostrzenie kar za wyłudzenia 

Wójcik: „Hoss” nie melduje się na komisariacie. „To rzecz zupełnie niesłychana”

Arkadiusz Ł., pseudonim Hoss, uchyla się od postanowień sądów. Mężczyzna, który ma odpowiadać za kradzieże metodą na wnuczka miał stawiać się pięć razy w tygodniu na komisariacie policji. W sobotę jednak nie przyszedł. – Śledczy zastosowali wobec niego mało dolegliwy środek zapobiegawczy. To rzecz zupełnie niesłychana – powiedział TVP Info wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Śląskie: wręczono "Zabrzańskie Ateny"

11. lutego w Zabrzu odbyła się wyjątkowa gala z udziałem wiceministra Michała Wójcika, podczas której  wręczono Zabrzańskie Ateny. To wyróżnienie, które trafia do osób, instytucji i firm przyczyniających się do umacniania wizerunku Zabrza, jako ośrodka nauki i innowacyjnej gospodarki. Tradycyjnie wręczane są w dwóch kategoriach: „Medycyna i Nauka” oraz „Gospodarka i Przedsiębiorczość”. Uroczystość w zabrzańskim hotelu Diament uświetnił koncert Piotra Kościka, cenionego na całym świecie pianisty.

Wiceminister sprawiedliwości: położymy niedługo na stół nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym

– Mogę zapewnić, że położymy niedługo na stół nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Chodzi o to, żeby powstała izba dyscyplinarna jako instancja odwoławcza. Ludzi dzisiaj bardzo boli, że sędziowie sami się wybierają i sami się wydalają z zawodu – mówił w „Poranku RDC” Michał Wójcik – wiceminister sprawiedliwości.

Wójcik: Sędzia Tuleja jest uzasadnieniem konieczności zmian kadrowych

– Nikt więcej nie zrobił dla reformy wymiaru sprawiedliwości niż sędzia Tuleja. Ludzie, którzy nie rozumieli jeszcze, dlaczego wymiar sprawiedliwości powinien przejść bardzo gwałtowną, dogłębną reformę, słuchając uzasadnienie pana sędziego Tulei, nie mają żadnych wątpliwości – powiedział w TVP Info wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Wiceminister Wójcik do sędziego Tulei: Proszę nie doprowadzać do chaosu w naszym państwie!

Warunki do tworzenia takiej metropolii to Śląsk i Warszawa. (…) To ogromna szansa dla mieszkańców. (…) Podniesie się ich jakość życia i będą zupełnie nowe miejsca pracy. To ogromna szansa dla Warszawy i mieszkańców okolicznych gmin, a także dla mieszkańców Śląska. (…) To może dać impuls do rozwoju. Dlatego nie darłbym szat nad projektem poselskim - powiedział w programie „Gość poranka” (TVP Info) wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Z Facebooka

Z Twittera

Nawigacja

Moje profile społecznościowe