Wiceminister sprawiedliwości: położymy niedługo na stół nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym

– Mogę zapewnić, że położymy niedługo na stół nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Chodzi o to, żeby powstała izba dyscyplinarna jako instancja odwoławcza. Ludzi dzisiaj bardzo boli, że sędziowie sami się wybierają i sami się wydalają z zawodu – mówił w „Poranku RDC” Michał Wójcik – wiceminister sprawiedliwości.

Wójcik: Sędzia Tuleja jest uzasadnieniem konieczności zmian kadrowych

– Nikt więcej nie zrobił dla reformy wymiaru sprawiedliwości niż sędzia Tuleja. Ludzie, którzy nie rozumieli jeszcze, dlaczego wymiar sprawiedliwości powinien przejść bardzo gwałtowną, dogłębną reformę, słuchając uzasadnienie pana sędziego Tulei, nie mają żadnych wątpliwości – powiedział w TVP Info wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Wiceminister Wójcik do sędziego Tulei: Proszę nie doprowadzać do chaosu w naszym państwie!

Warunki do tworzenia takiej metropolii to Śląsk i Warszawa. (…) To ogromna szansa dla mieszkańców. (…) Podniesie się ich jakość życia i będą zupełnie nowe miejsca pracy. To ogromna szansa dla Warszawy i mieszkańców okolicznych gmin, a także dla mieszkańców Śląska. (…) To może dać impuls do rozwoju. Dlatego nie darłbym szat nad projektem poselskim - powiedział w programie „Gość poranka” (TVP Info) wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Dziewczynki z Myszkowa w rodzinie zastepczej

Trzy siostry z Myszkowa (woj. śląskie), osierocone przez matkę zmarłą w listopadzie ubiegłego roku, trafiły w środę do rodziny zastępczej - dowiedziała się PAP w częstochowskim sądzie. Dotąd dziećmi zajmował się partner matki. Sąd miał wątpliwości ws. jego zachowania wobec dzieci, o czym powiadomił prokuraturę.

Z Facebooka

Z Twittera

Nawigacja

Moje profile społecznościowe