Wiceminister sprawiedliwości: chciałbym, by prezydencka reforma KRS i SN była z prawdziwego zdarzenia.

Chciałbym, żeby reforma KRS i SN przedstawiona przez prezydenta Andrzeja Dudę była reformą z prawdziwego zdarzenia - powiedział w poniedziałek wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Jak dodał, może to być reforma "korporacyjna" lub "otwarta na całe społeczeństwo".

 

 

Za portalem www.polsatnews.pl:

Wójcik był pytany w Polsat News, czego się spodziewa po prezydenckich projektach ustaw o KRS i SN, które ma przestawić w poniedziałek Andrzej Duda. "Byłoby to dyskomfortem dla innych osób, gdybym teraz, jako wiceminister sprawiedliwości, w sytuacji zawetowania (przez prezydenta) dwóch ustaw wcześniej, wypowiadał jakieś swoje oczekiwania. Może poza jednym: chciałbym, żeby to była reforma z prawdziwego zdarzenia, taka, na jaką oczekują ludzie od dwudziestu siedmiu lat" - odparł wiceszef MS.

Jego zdaniem są dwie drogi. - Albo korporacyjny charakter reformy, albo to, co my proponowaliśmy - reforma otwarta na całe społeczeństwo - dodał wiceminister. Podkreślił, że "to bardzo ważne, jaki kierunek przyjmie prezydent".

"W resorcie sprawiedliwości nie ma dziś napięcia"

Dopytywany, czy - jego zdaniem - w prezydenckich projektach ustaw znajdzie się zapis określający wybór członków KRS-u przez Sejm większością 3/5 głosów, ocenił, że "w obecnych warunkach uzyskanie w parlamencie takiej większości jest bardzo trudne". Dodał, że w zawetowanych projektach PiS-u "minister sprawiedliwości nie miał decydować o wyborze członków KRS". - Tu chodziło o coś zupełnie innego - podkreślił.

Pytany, czy w projektach prezydenta mogą znaleźć się propozycje zgłoszone przez przedstawicieli partii politycznych, odparł: "Trudno mi się odnosić od tego; dla mnie istotne jest to, co przedstawi pan prezydent". - Nas interesuje najważniejszy beneficjent tych reform, to jest obywatel - oświadczył wiceszef MS.

- Wieczorem odniesiemy się do wszystkich zapisów - zaznaczył.

Dodał, że w związku z prezentacją prezydenckich projektów ustaw, w resorcie sprawiedliwości, "nie ma dziś napięcia".

Cały artykuł pod adresem: http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-09-25/wiceminister-sprawiedliwosci-chcialbym-by-prezydencka-reforma-krs-i-sn-byla-z-prawdziwego-zdarzenia/

Z Facebooka

Z Twittera

Nawigacja

Moje profile społecznościowe