Wiceminister Michał Wójcik: potrzebna jest reforma, a nie lifting

Dwie ustawy zostały zawetowane. My opowiadaliśmy się całym sercem, żeby te ustawy weszły w życie. Jednak wiedzieliśmy, że spotkają się z brutalnym atakiem – stwierdził w Jedynce wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Mówił, że weta prezydenta były dla niego zaskoczeniem

 

 

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik powiedział, że w sprawie wet prezydenta emocje opadły. Pierwszy moment był dużym zaskoczeniem dla mnie również. Dziś już spokojnie, trzeba patrzeć w przyszłość, a ta rysuje się dobrze – powiedział. - Mamy nową sytuację. Jedna ustawa została podpisana, dwie zawetowane. Teraz prezydent zadeklarował, że w ciągu dwóch miesięcy przygotuje rozwiązania i czekamy – dodał.

Pytany, czy resort zaoferuje swoją pomoc prezydentowi odparł, że to prezydent musi powiedzieć, jak wyobraża sobie pracę przy tej ustawie.

Gość Jedynki, gdy poproszono go o odniesienie się do oceny Jarosława Kaczyńskiego w sprawie wet, oświadczył, że podpisuje się pod słowami prezesa PiS o tym, że prezydent popełnił poważny błąd. - Te dwie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym miały dogłębnie zreformować wymiar sprawiedliwości. Wiem, że to była rewolucja, na którą (jednak) wiele osób czekało – stwierdził.

Zapytany, czy resort sprawiedliwości jest gotowy, by zrobić pierwszy krok w stronę pałacu prezydenckiego, gość Jedynki odpowiedział, że minister Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej mówił, że ministerstwo jest gotowe uczestniczyć w tych pracach. - Natomiast trzeba pamiętać o tym, że dwie ustawy zostały zawetowane. Powinny one wejść. My opowiadaliśmy się, całym sercem, żeby te ustawy weszły. Jednak wiedzieliśmy, że spotkają się z brutalnym atakiem – stwierdził.

Michał Wójcik ocenił, że tego rodzaju decyzja niesie za sobą pewne rozchwianie sytuacji politycznej. Jednocześnie stwierdził, że wszyscy są nadal dobrym zespołem. - Jesteśmy obozem zjednoczonej prawicy, jednak jesteśmy jedną zgraną drużyną, natomiast nie da się nas podzielić, na co liczyła część opozycji – deklarował.

Michał Wójcik mówił, że trudno jest napisać tego rodzaju ustawę, z której wszyscy byliby zadowoleni, bo tutaj wiele środowisk ma bardzo różne interesy. Podkreślił, że ustawy mają wprowadzać reformę, a nie lifting wymiaru sprawiedliwości.

 

Całość dostępna na: http://www.polskieradio.pl/7/473/Artykul/1797385,Wiceminister-Michal-Wojcik-potrzebna-jest-reforma-a-nie-lifting

 

Źródło: Polskie Radio.pl

Z Facebooka

Z Twittera

Nawigacja

Moje profile społecznościowe