Dzięki losowemu przydziałowi spraw system polskiego sądownictwa będzie bardziej przejrzysty

Losowy przydział spraw to zupełna nowość w polskich sądach – podkreślał w Porannych Pytaniach  wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, mówiąc o ustawie o ustroju sądów powszechnych.

 

 

To pokaże, że system polskiego sądownictwa jest przejrzysty – argumentował wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Nie będzie tak jak funkcjonowało to do tej pory. Przez lata przewodniczący wydziału wyznaczał, który sędzia będzie zajmował się jaką sprawą (…) Losowy przydział spraw przyspieszy pracę sądów. Pierwsze informacje, jakie docierają do nas z sądów, gdzie prowadzony jest pilotaż, to informacja, że przyspieszają prace administracyjne. Sprawy przydzielać będzie maszyna według określonego algorytmu.

Losowy przydział spraw ruszy od stycznia 2018 roku. W Porannych Pytaniach wiceminister sprawiedliwości ocenił też prace nad zmianami ustaw dotyczących KRS i Sądu Najwyższego.

Miejmy nadzieję, że ta reforma się pojawi. Czekamy na nią 28 lat. Dwie ustawy zostały zawetowane przez prezydenta. Reforma ta jest oczekiwana. Toczą się spotkania, dialog.

 

Źródło: Radio Olsztyn

https://ro.com.pl/michal-wojcik-dzieki-losowemu-przydzialowi-spraw-system-polskiego-sadownictwa-bedzie-bardziej-przejrzysty/01360608

 

Fot. PAP

Z Facebooka

Z Twittera

Nawigacja

Moje profile społecznościowe