Protest? Wójcik obnaża hipokryzję PO: Od 2010 do 2015 wskaźnik wzrostu wynagrodzeń wynosił ZERO. W ogóle nie podnieśli wypłat!

Pracownicy domagają się wyższych wynagrodzeń. W związku z tymi protestami będę odpowiadał, co ciekawe, na pytania posłów PO, którzy jeszcze kilak lat temu, gdy mieli możliwość podwyższać uposażenia, to co robili? Od 2010 do 2015 wskaźnik wzrostu wynagrodzeń wynosił zero. W ogóle nie podnieśli wynagrodzeń! (…) Obecna sytuacja jest spowodowana m,.in. Tym, co działo się przed kilkoma laty

Sukces propozycji Ministerstwa Sprawiedliwości w Brukseli – Unia Europejska będzie chronić tożsamość narodową dzieci

We wszystkich krajach Unii Europejskiej obowiązywać będzie jednolita zasada poszanowania tożsamości narodowej, kulturowej, religijnej i językowej dziecka, gdy trafia ono do rodziny zastępczej. To wielki sukces starań prowadzonych na forum Unii Europejskiej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Dziś (7 grudnia 2018 r.) Rada UE ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych w Brukseli jednomyślnie przyjęła przepis, który realizuje polską inicjatywę.

 

- Ten sukces został wypracowany profesjonalnym działaniem przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości, szczególnie ministra Michała Wójcika. Naszym obowiązkiem jest dbać przede wszystkim o polskie dzieci. Cieszymy się również z tego, że zaproponowane przez nas rozwiązanie, które dziś zostało przyjęte, jest uniwersalne. Dotyczy polskich dzieci, ale też dzieci innych krajów, innych kultur i innego języka – podkreślił na konferencji prasowej Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

 

Przedstawiciele wszystkich krajów wspólnoty opowiedzieli się za wprowadzeniem do rozporządzenia Bruksela II BIS, które reguluje współpracę w sprawach rodzinnych i małżeńskich, poprawki zainicjowanej przez polskie Ministerstwo Sprawiedliwości w grudniu 2017 roku. Nowy przepis zwiększa ochronę dzieci i zapewnia praktyczną realizację gwarancji zawartych w Konwencji ONZ o prawach dziecka.

 

Już dwa lata temu sygnalizowaliśmy, że będziemy czynili wszystko, aby w Unii Europejskiej zawsze była brana pod uwagę tożsamość dziecka, gdy jest ono umieszczane w pieczy zastępczej. Miałem okazję być w wielu krajach i rozmawiać na ten temat z naszymi rodakami. Prosili żeby im pomóc w takich sytuacjach. Dzisiejsza decyzja Rady UE ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych to wielki sukces Polski, polskiego rządu i Ministerstwa Sprawiedliwości – mówił wiceminister Michał Wójcik, który pilotował realizację inicjatywy.

 

Lidia Lemaniak Sędziowie chcą sprostowania od "Gazety Polskiej". Wiceminister: To próba przykrycia paskudnej sprawy

Sędzia Waldemar Żurek powiedział Onetowi, że sędziowie z krakowskiego Sądu Okręgowego złożyli w sądzie pozew przeciwko kierowanej przez Tomasza Sakiewicza „Gazecie Polskiej”. Domagają się sprostowania słów premiera Mateusza Morawieckiego. – W akcie oskarżenia przeciwko byłemu prezesowi Sądu Apelacyjnego w Krakowi został przytoczony przepis dotyczący udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. To co oni chcą prostować? – skomentował dla Niezalezna.pl sprawę wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik.

Co się naprawdę wydarzyło w Szczecinku, czyli dlaczego zabrano rodzinie czwórkę dzieci, w tym najmłodsze karmione piersią

Doniesienia mediów, najpierw lokalnych, a potem ogólnopolskich były alarmujące – w Szczecinku opieka społeczna odebrała rodzicom czwórkę dzieci, w tym najmłodsze, kilkutygodniowe, karmione piersią i umieściła je na polecenie sądu w rodzinach zastępczych. Rodzice twierdzą, że z powodu biedy, sąd – że jest to przypadek „niewydolności wychowawczej rodziców.

Z Facebooka

Z Twittera

Nawigacja

Moje profile społecznościowe