Sprawiedliwość to równość wobec prawa dla wszystkich. Krajowa konwencja Solidarnej Polski 2017

Sprawiedliwość to równość wszystkich wobec prawa, czy to bogatych, czy też biednych. Sprawiedliwość to równość wobec prawa dla wszystkich - niezależnie od statusu społecznego. Prosta i stara, ale jakże uniwersalna prawda. Wystąpienie Wiceministra Sprawiedliwości Michała Wójcika podczas ogólnopolskiej konwencji partii Solidarna Polska.

Rusza rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym

Z odrażającą seksualną przestępczością nie wystarczy walczyć, trzeba jej także zapobiegać. Nie było dotąd w Polsce metod, by – jak w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie czy Francji – skutecznie kontrolować sprawców przestępstw na tle seksualnym, gdy już opuszczą więzienie. Mimo że wielu dopuszcza się ponownie podobnych przestępstw. Dlatego 1 października rusza powszechny rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym.

Zmiany w KRS i zaostrzenie kar dla pijanych kierowców

W Sejmie znalazł się kluczowy, z punktu widzenia Ministerstwa Sprawiedliwości, projekt zmian w Krajowej Radzie Sądownictwa (KRS). Mówiło się o nim od kilku miesięcy, opozycja łączy go z szerokim działaniem rządu i PiS mającym podporządkować sądownictwo władzy wykonawczej. Właśnie do takiego stawiania sprawy odnosił się wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik w środę (12 kwietnia). Nie zgadza się on z zarzutami o upolitycznianie sądów procedurą wyboru członków KRS, którą proponuje resort Zbigniewa ZiobryPonadto wiceminister zapewnił o gotowości i determinacji zmiany przepisów Kodeksu karnego. Chce ostrzejszej kary dla pijanych kierowców.

Z Facebooka

Z Twittera

Nawigacja

Moje profile społecznościowe