M. WÓJCIK: OD KILKU TYGODNI WYWIERA SIĘ PRESJĘ NA KANDYDATÓW DO KRS

Od kilku tygodni jest wywierana presja na wszystkie osoby, które złożyły swoje wnioski do Krajowej Rady Sądownictwa, co jest bardzo smutne. Ludzie się tego nie przestraszyli, dzięki czemu będą wybrane osoby na wakujące stanowiska – powiedział na antenie Radia Maryja w czwartkowym programie „Aktualności dnia” wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Zachowanie tożsamości dzieci wraca na forum UE

 
Jeśli dziecko musi zostać odebrane cudzoziemcom, powinno trafić do rodziny zastępczej bliskiej mu kulturowo, religijnie i mówiącej w jego ojczystym języku - mówi Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości. Jesienią będzie to dyskutowane na forum Unii Europejskiej. Jak ustaliło Prawo.pl, to jeden z priorytetów prezydencji austriackiej jeśli chodzi o zmiany rozporządzenia Bruksela II BIS.

Przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości uczcili bohaterów Powstania Warszawskiego

W 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w wielu miejscach w Polsce, a także w skupiskach polonijnych na całym świecie,  uczczono pamięć o uczestnikach heroicznego zrywu stolicy przeciw niemieckim okupantom, zapoczątkowanego 1 sierpnia 1944 r. W uroczystościach w Warszawie uczestniczyli przedstawiciele kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości.

Wójcik: Albo ktoś decyduje się na drogę sędziowską, albo decyduje się, żeby być politykiem. SN to najważniejszy sąd w Polsce

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem mieszania się sędziów w sprawy polityczne. Albo ktoś decyduje się na drogę sędziowską, albo decyduje się, żeby być politykiem. 

— podkreślił na antenie Radia Maryja wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, przypominając jednocześnie, że państwo opiera się na trzech filarach - władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej.

Z Facebooka

Z Twittera

Nawigacja

Moje profile społecznościowe