Lidia Lemaniak Sędziowie chcą sprostowania od "Gazety Polskiej". Wiceminister: To próba przykrycia paskudnej sprawy

Sędzia Waldemar Żurek powiedział Onetowi, że sędziowie z krakowskiego Sądu Okręgowego złożyli w sądzie pozew przeciwko kierowanej przez Tomasza Sakiewicza „Gazecie Polskiej”. Domagają się sprostowania słów premiera Mateusza Morawieckiego. – W akcie oskarżenia przeciwko byłemu prezesowi Sądu Apelacyjnego w Krakowi został przytoczony przepis dotyczący udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. To co oni chcą prostować? – skomentował dla Niezalezna.pl sprawę wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik.

Co się naprawdę wydarzyło w Szczecinku, czyli dlaczego zabrano rodzinie czwórkę dzieci, w tym najmłodsze karmione piersią

Doniesienia mediów, najpierw lokalnych, a potem ogólnopolskich były alarmujące – w Szczecinku opieka społeczna odebrała rodzicom czwórkę dzieci, w tym najmłodsze, kilkutygodniowe, karmione piersią i umieściła je na polecenie sądu w rodzinach zastępczych. Rodzice twierdzą, że z powodu biedy, sąd – że jest to przypadek „niewydolności wychowawczej rodziców.

M. WÓJCIK: OD KILKU TYGODNI WYWIERA SIĘ PRESJĘ NA KANDYDATÓW DO KRS

Od kilku tygodni jest wywierana presja na wszystkie osoby, które złożyły swoje wnioski do Krajowej Rady Sądownictwa, co jest bardzo smutne. Ludzie się tego nie przestraszyli, dzięki czemu będą wybrane osoby na wakujące stanowiska – powiedział na antenie Radia Maryja w czwartkowym programie „Aktualności dnia” wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Zachowanie tożsamości dzieci wraca na forum UE

 
Jeśli dziecko musi zostać odebrane cudzoziemcom, powinno trafić do rodziny zastępczej bliskiej mu kulturowo, religijnie i mówiącej w jego ojczystym języku - mówi Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości. Jesienią będzie to dyskutowane na forum Unii Europejskiej. Jak ustaliło Prawo.pl, to jeden z priorytetów prezydencji austriackiej jeśli chodzi o zmiany rozporządzenia Bruksela II BIS.

Z Facebooka

Z Twittera

Nawigacja

Moje profile społecznościowe