Przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości uczcili bohaterów Powstania Warszawskiego

W 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w wielu miejscach w Polsce, a także w skupiskach polonijnych na całym świecie,  uczczono pamięć o uczestnikach heroicznego zrywu stolicy przeciw niemieckim okupantom, zapoczątkowanego 1 sierpnia 1944 r. W uroczystościach w Warszawie uczestniczyli przedstawiciele kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

 

Delegacja pod przewodnictwem Sekretarza Stanu Michała Wójcika złożyła kwiaty pod pomnikiem gen. Stefana Roweckiego „Grota” – dowódcy Związku Walki Zbrojnej, a następnie Armii Krajowej, zgładzonego przez hitlerowców niedługo po wybuchu Powstania Warszawskiego.

Sekretarz Stanu Patryk Jaki, a także m.in. Szef Gabinetu Politycznego Ministra Jan Kanthak, wzięli udział w ceremonii przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, który znajduje się nieopodal Sejmu RP.

Przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości nie zabrakło też na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, gdzie znajdują się groby powstańców. O 17.00, w godzinę „W”,  wiceminister Patryk Jaki oddał na Powązkach hołd powstańcom przed pomnikiem „Gloria Victis”. Wziął tu również udział w uroczystości z udziałem kombatantów, mieszkańców Warszawy i przedstawicieli władz państwowych. Wcześniej złożył kwiaty przy grobie gen. Antoniego Chruściela „Montera” – dowódcy sił powstańczych.

Wieczorem wiceminister Patryk Jaki złożył wieniec przy pomniku „Polegli – Niepokonani” na Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli.

Obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego potrwają do początku października i zakończą się symbolicznie zgaszeniem ognia na Kopcu Powstania Warszawskiego.  Cześć i chwała bohaterom!
 
 
Źródło: https://www.ms.gov.pl/pl/informacje/news,11485,przedstawiciele-ministerstwa-sprawiedliwosci.html

Z Facebooka

Z Twittera

Nawigacja

Moje profile społecznościowe